Počet záznamů: 1  

Odhad nezákonných finančních toků plynoucích z obchodu s drogami a jiného nadnárodního organizovaného zločinu

 1. NázevOdhad nezákonných finančních toků plynoucích z obchodu s drogami a jiného nadnárodního organizovaného zločinu : výzkumná zpráva Úřadu Spojených národů pro drogy a kriminalitu (UNODC)
  Záhlaví-korpor. United Nations Office on Drugs and Crime
  VydáníVyd. 1.
  NakladatelPraha : Institut pro kriminologii a sociální prevenci, 2013
  Rozsah190 s. : il. ; 21 cm
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.Čeština
  Edice Prameny
  PoznámkyPřeloženo z angličtiny. 90 výt.
  Obsahuje bibliografické odkazy
  AnotaceAutoři studie se pokusili odhadnout světové výnosy z trestné činnosti, které jsou určené k proprání. V důsledku absence dostatečných informací o všech formách trestné činnosti generujících nelegální příjmy, tento ambiciózní cíl demonstrují „jen“ na mezinárodním organizovaném obchodu s kokainem v roce 2009. Za tímto účelem byla provedena rozsáhlá revize dostupné odborné literatury a navrhovaných metodologických přístupů. Vlastní odhad pak vychází z inovované metody využívající tzv. „model přitažlivosti“. V publikaci autoři neopomenuli ani socioekonomický dopad finančních toků z nezákonného obchodu s drogami a jiného nadnárodního organizovaného zločinu. V závěrečné části jsou prezentovány existující mezinárodní právní nástroje k řešení tohoto problému.
  Výrazy tezauru trestná činnost * kapitálový převod * organizovaný zločin * trestný čin * obchod podle výrobků * obchodování s drogami
  Klasifikační znaky1206 - Prameny a odvětví práva
  2021 - Mezinárodní obchod
  ISBN978-80-7338-132-5
  Počet ex.1, z toho volných 1
  URL Odhad nezákonných finančních toků plynoucích z obchodu s drogami a jiného nadnárodního organizovaného zločinu (plný text)
  Druh dok.Výzkumné zprávy
  SignaturaLokaceInfo
  F 83658externí sklad Měšice
  Odhad nezákonných finančních toků plynoucích z obchodu s drogami a jiného nadnárodního organizovaného zločinu

Počet záznamů: 1