Search results

 1. TitleŽivot s Hitlerem : liberální demokraté ve třetí říši / Eric Kurlander ; z anglického originálu Living with Hitler ... přeložil Jiří Kasl
  Uniform title Living with Hitler. Česky
  Author Kurlander, Eric, 1973- (Author)
  Another authors Kasl, Jiří, 1949- (Translator)
  IssueVydání první
  PublicationPraha : Academia, 2020
  Scope475 stran ; 20 cm
  CountryCzech Republic
  LanguageCzech
  Edition Historie
  Portion of titleLiberální demokraté ve třetí říši
  NoteObsahuje bibliografii, bibliografické odkazy a rejstřík
  AnnotationKniha analyzuje klíčové otázky činnosti liberálních demokratů v Německu od roku 1933 do konce nacistického režimu. Na základě pečlivého studia pramenů autor zkoumá motivace, naděje a obavy německých liberálních demokratů, kteří byli nejlepším příkladem středostavovského progresivismu Výmarské republiky, a zjišťuje, proč jich tak málo vzdorovalo a tak mnoho uvítalo řadu programových prvků třetí říše. Ukazuje, že německý liberalismus nebyl jediným protivníkem a obětí nacionálního socialismu, ale v některých ohledech byl jeho ideologickým předchůdcem. To, že liberalismus mohl být obojím, má zásadní důsledky pro porozumění genezi autoritářských režimů kdekoli na světě. Dlouhotrvající neochota výmarských demokratů čelit režimu ukazuje, jak snadno může liberální demokracie podlehnout fašismu.
  Výrazy tezauru nacionální socialismus * Německo * 30. léta 20. století * 40. léta 20. století * dějiny * liberální strana * Hitler, Adolf (1889-1945)
  Klasifikační znaky0411 - Politická strana
  ISBN978-80-200-3065-8
  Copy count1, currently available 1
  Document kindMonografie
  Život s Hitlerem

  book

  Call numberLocationInfo
  G 26976PSS - Poslanecká sněmovna
  Život s Hitlerem