Number of the records: 1  

Engels, Friedrich, 1820-1895

  1. Personal nameEngels, Friedrich, 1820-1895
    Other nameEngel's, F., 1820-1895
    Engels, Bedřich, 1820-1895
    Pseudonym: Oswald, Friedrich, 1820-1895
    Birth Barmen, nyní Wuppertal , 28.11.1820
    Death Londýn , 5.8.1895
    Biographical NoteNěmecký socialista a politik. Syn bohatého továrníka, 1835-44 obchodní studia v Barmenu, Brémách a Manchesteru. Finančně podporoval Marxe, jeho práce přispěly k mezinárodnímu šíření marxismu, do své smrti byl velkou autoritou mezinárodního dělnického hnutí.
    Data source entryNeue Deutsche Biographie ; http://www.deutsche-biographie.de/sfz52899.html
    NK ČR
    Collection kindPersonal names and family names file
    References (1) - Faksimile
    (2) - Korespondence
    (37) - Monografie
    (8) - Sborníky
    (63) - Výbor z díla
    (1) - Soubor dokumentů
    person

    person

Number of the records: 1