Number of the records: 1  

Ekonomika turismu

 1. TitleEkonomika turismu : turismus České republiky : vymezení a fungování trhu turismu, přístupy k hodnocení významu a vlivu turismu, charakteristika turismu České republiky / Monika Palatková, Jitka Zichová
  Author Palatková, Monika, 1970- (Author)
  Another authors Zichová, Jitka (Author)
  Issue1. vyd.
  PublicationPraha : Grada, 2011
  Scope205 s. : il., mapy ; 24 cm
  CountryCzech Republic
  LanguageCzech ; English
  Jazyk resuméEnglish
  NoteČást. anglický text, anglické resumé
  Obsahuje bibliografie, bibliografické odkazy a rejstřík
  AudiencePublikace je určena studentům vysokých a středních škol zaměřených na turismus a institucím zabývajícím se jeho rozvojem na národní, regionální a lokální úrovni.
  AnnotationPublikace se zaměřuje na turismus v ekonomických souvislostech. První část se zabývá obecnými základy turismu, zahrnujícími mimo jiné jeho typologii a terminologii. Značná pozornost je věnována i teorii trhu turismu, tedy nabídce a poptávce i ceně v turismu. Další část knihy pojednává o statistickém monitoringu turismu v České republice a zejména o analýze vlivů turismu na národní ekonomiku se zaměřením na ekonomiku České republiky a jejich vyhodnocení pomocí platební bilance a satelitního účtu. V publikaci jsou dále řešeny základní charakteristiky vývoje a současného stavu turismu České republiky se zaměřením na aktivní, pasivní a domácí turismus a spotřební chování účastníků turismu. Autorky se zabývají též organizační a řídicí strukturou turismu České republiky a stručně i problematikou vlivu členství České republiky v EU na rozvoj turismu.
  Výrazy tezauru cestovní ruch * hospodářství * Česká republika
  Klasifikační znaky1621 - Hospodářská struktura
  2826 - Sociální vztahy
  ISBN978-80-247-3748-5
  Copy count1, currently available 1
  URL Ekonomika turismu (obsah)
  Document kindMonografie
  View book information on page www.obalkyknih.cz

  book

  Call numberLocationInfo
  F 80914EXH - externí sklad Měšice
  Ekonomika turismu

Number of the records: 1