Number of the records: 1  

Francouzský švindl svobody

 1. TitleFrancouzský švindl svobody : francouzská revoluce a veřejné mínění v českých zemích / Claire Madl, Daniela Tinková (edd.)
  Another authors Tinková, Daniela, 1973- (Author) (Author of introduction) (Editor)
  Mádlová, Claire, 1970- (Editor)
  IssueVyd. 1.
  PublicationPraha : Argo, 2012
  Scope316 s., [13] l. obr. příl. : il., portréty, faksim. ; 21 cm
  CountryCzech Republic
  LanguageCzech ; Slovenština
  Edition Historické myšlení sv. 59
  NoteČást. slovenský text
  Obsahuje bibliografické odkazy a rejstřík
  AnnotationKolektivní monografie českých a slovenských historiků věnovaná tématu recepce myšlenek Velké francouzské revoluce v českých zemích. Publikace se zároveň snaží zachytit zrod veřejného mínění v českém, moravském a slovenském prostředí konce 18. stol. Příspěvky jednotlivých autorů se zabývají několika tematickými okruhy. První oddíl se zaměřuje na šíření informací o Velké francouzské revoluci v Čechách a způsoby ovlivňování tohoto přenosu (cenzura, protirevoluční propaganda). Druhá část se věnuje státnímu dohledu a kontrole osob podezřelých z podpory či šíření revolučních postojů, třetí část zkoumá recepci revolučních myšlenek na dvou konkrétních příkladech (v korespondenci knížete J. M. Windischgrätze a v evangelickém prostředí na českomoravském pomezí). Závěrečný oddíl popisuje vnímání Francouzské revoluce a napoleonských válek českým obyvatelstvem (např. prostřednictvím svědectví, která jsou zachována v památečních zápisech moravských kronik z let 1789-1815).
  Výrazy tezauru Francouzská revoluce (1789-1799) * Francie * armáda * veřejné mínění * politický život * Čechy (země) * Morava (region) * Slovensko * 18. století * 19. století
  Klasifikační znaky0431 - Politický život a bezpečnost veřejnosti
  3611.2 - Historie
  ISBN978-80-257-0695-4
  Copy count1, currently available 1
  URLFrancouzský švindl svobody (obsah)
  Document kindKolektivní monografie
  View book information on page www.obalkyknih.cz

  book

  Call numberLocationInfo
  F 82917externí sklad Měšice
  Francouzský švindl svobody

Number of the records: 1