Number of the records: 1  

Lidská práva osob s postižením, nevyléčitelně nemocných a umírajících na pozadí nacistických sterilizací a programu "Euthanasie"

 1. TitleLidská práva osob s postižením, nevyléčitelně nemocných a umírajících na pozadí nacistických sterilizací a programu "Euthanasie" / René Milfait (editor a autor) ; autoři příspěvků Daniel Bartoň ... [et al.]
  Author Milfait, René, 1966- (Author) (Editor)
  Another authors Bartoň, Daniel, 1984- (Author)
  Issue2., rozš. vyd.
  PublicationStředokluky : Zdeněk Susa, 2013
  Scope423 s. ; 21 cm
  CountryCzech Republic
  LanguageCzech
  NoteObsahuje bibliografie a bibliografické odkazy
  AnnotationPublikace pojednává o vybraných oblastech lidských práv osob s postižením, nevyléčitelně nemocných a umírajícíh na pozadí historických zkušeností bezpráví, a sice nacistického programu sterilizací a "Euthanasie". Ukazuje důležitost znalostí spáchaného bezpráví pro lidskoprávní vzdělávání a pro porozumění lidským právům vůbec. Sleduje roli lidských práv v biomedicínsko-etických diskusích a zabývá se vztahem práva a etiky.
  Výrazy tezauru tělesně postižený člověk * zdravotně postižený pracovník * lidská práva * smrt * eugenika * eutanazie * nacionální socialismus * sterilizace * práva pacienta * bioetika
  Klasifikační znaky2826 - Sociální vztahy
  1236 - Práva a svobody
  2841 - Zdraví
  ISBN978-80-86057-85-9
  Copy count1, currently available 1
  URL Lidská práva osob s postižením, nevyléčitelně nemocných a umírajících na pozadí nacistických sterilizací a programu "Euthanasie" (obsah)
  Document kindKolektivní monografie
  View book information on page www.obalkyknih.cz

  book

  Call numberLocationInfo
  F 84215EXH - externí sklad Měšice
  Lidská práva osob s postižením, nevyléčitelně nemocných a umírajících na pozadí nacistických sterilizací a programu "Euthanasie"

Number of the records: 1