Number of the records: 1  

Mezinárodní cestovní ruch

 1. TitleMezinárodní cestovní ruch : analýza pozice turismu ve světové ekonomice : význam turismu v mezinárodních vztazích : evropská integrace a mezinárodní turismus / Monika Palatková
  Author Palatková, Monika, 1970- (Author)
  Issue1. vyd.
  PublicationPraha : Grada, 2011
  Scope221 s. ; 24 cm
  CountryCzech Republic
  LanguageCzech
  Jazyk resuméEnglish
  NoteAnglické resumé
  Obsahuje bibliografie, bibliografické odkazy a rejstřík
  AudiencePublikace určena studentům vysokých a středních škol zaměřených na turismus, institucím zabývajícím se rozvojem turismu a CK a hotelovým a dopravním společnostem působícím v mezinárodním prostředí.
  AnnotationPublikace přináší komplexní pohled na problematiku mezinárodního cestovního ruchu. Věnuje se analýze postavení turismu ve světové ekonomice a zhodnocení jeho významu v mezinárodním obchodě službami. Zaměřuje se na regionální a subregionální rozložení mezinárodního cestovního ruchu, pozornost je věnována i rozvojovým zemím. Autorka charakterizuje také vybrané subjekty mezinárodního turismu v podobě cestovních kanceláří, hotelových skupin a mezinárodních organizací. Mezi další témata publikace patří hodnocení konkurenceschopnosti v mezinárodním turismu, prosazování principů udržitelnosti a řešení otázek spojených s důsledky členství v EU. V závěru je rekapitulován vývoj mezinárodního cestovního ruchu a podána vize jeho dalšího rozvoje. Výklad je doplněn praktickými příklady. (analýza pozice turismu ve světové ekonomice, význam turismu v mezinárodních ekonomických vztazích, evropská integrace a mezinárodní turismus)
  Výrazy tezauru cestovní ruch * průmysl služeb * hospodářské vztahy * mezinárodní organizace * světová ekonomika
  Klasifikační znaky2826 - Sociální vztahy
  6846 - Různá průmyslová odvětví
  ISBN978-80-247-3750-8
  Copy count1, currently available 1
  URL Mezinárodní cestovní ruch (obsah)
  Mezinárodní cestovní ruch (náhled do publikace / Google Books)
  Document kindMonografie
  View book information on page www.obalkyknih.cz

  book

  Call numberLocationInfo
  F 80786EXH - externí sklad Měšice
  Mezinárodní cestovní ruch

Number of the records: 1