Number of the records: 1  

Integrace ukrajinských uprchlíků v ČR 2022+

 1. TitleIntegrace ukrajinských uprchlíků v ČR 2022+ : bydlení, trh práce, vzdělávání
  Publication[Praha] : PAQ Research, České priority, [2022]
  Scope102 stran : ilustrace, mapy ; 30 cm
  CountryCzech Republic
  LanguageCzech
  NoteStaženo z internetu
  Obsahuje bibliografické odkazy
  CreditsAutoři: Štěpán Kment, Daniel Prokop, Matyáš Levinský (všichni PAQ Research), Ladislav Frühauf, Monika Jirotka, Jakub Křikava, Gabriela Lazárková, Petr Pleticha, Alexandre Reznikow (všichni České priority), Štěpán Mikula (Masarykova univerzita), Jakub Backa (právník v kooperaci s PAQ Research), Aleš Flídr (Oxford University v kooperaci s PAQ Research). Autorství jednotlivých kapitol je uvedeno u názvu kapitoly.
  AnnotationOrganizace PAQ Research, České priority a nezávislí autoři připravili studii k aktuálním výzvám spojeným s příchodem válečných uprchlíků z Ukrajiny. Studie podrobně mapuje oblast bydlení, trhu práce a vzdělávání, ve kterých doporučuje konkrétní opatření. Dále přináší přehled klíčových aspektů v oblasti dlouhodobé a úspěšné integrace, adekvátního řízení a governance v krizové situaci a právních otázek spojených se statusem uprchlíka. Obsah studie a jednotlivá doporučení vychází z rešerše zahraničních zkušeností, analýz dostupných dat a více než 30 expertních rozhovorů.
  Výrazy tezauru migrující * uprchlík * integrace přistěhovalců * migrační politika * migrační proud * válka * Ukrajina * Česká republika * 3. desetiletí 21. století
  Klasifikační znaky2811 - Migrace
  0816 - Mezinárodní rovnováha
  Copy count1, currently available 1
  URLIntegrace ukrajinských uprchlíků v ČR 2022+ (plný text)
  Document kindStudie
  book

  book

  Call numberLocationInfo
  E 17638PSS - Poslanecká sněmovna

Number of the records: 1  

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.