Number of the records: 1  

České probuzení z amerického snu

 1. TitleČeské probuzení z amerického snu : proč a jak se v České republice zabývat Spojenými státy / Kryštof Kozák
  Author Kozák, Kryštof, 1977- (Author)
  IssueVydání první
  PublicationPraha : Univerzita Karlova, nakladatelství Karolinum, 2019
  Scope241 stran : ilustrace ; 21 cm
  CountryCzech Republic
  LanguageCzech ; English
  Jazyk resuméEnglish
  NoteObsahuje bibliografii, bibliografické odkazy a rejstřík. Obsahuje seznam akademických prací na katedře severoamerických studií FSV UK z l. 2006-2016.
  Částečně anglický text, anglické resumé
  AnnotationKniha přichází s novým pohledem na Spojené státy, který vychází z nutnosti překonat nekriticky obdivné i nekriticky odsuzující přístupy. Nový přístup je založen na hlubším pochopení vnitřní rozmanitosti, rozporuplnosti i rozhádanosti uvnitř americké politiky i společnosti. Tím se jednak otevírají netušené možnosti transatlantické spolupráce v nových oblastech, jednak se obohacuje veřejná debata ohledně směřování České republiky. Z amerického snu je potřeba se probudit, aby nám Spojené státy mohly střízlivě sloužit jako důležitá inspirace, ať už kladná, nebo záporná. Druhotným cílem publikace je ukázat na možnosti, které skýtá nová renesance teritoriálních studií jako přístupu ke zkoumání světa kolem nás, který dokáže kombinovat historické, politické, ekonomické, sociální a kulturní přístupy při zodpovídání závažných a zároveň složitých otázek. Tyto znalosti v různých teritoriálních kontextech nám mohou výrazně pomoci při našich vlastních volbách – každodenních i osudových.
  Výrazy tezauru Spojené státy * Česká republika * dvoustranné vztahy * kulturní vztahy * zahraniční politika * hospodářské vztahy * 90. léta 20. století * 1. polovina 21. století
  Klasifikační znaky0806 - Mezinárodní politika
  0816 - Mezinárodní rovnováha
  ISBN978-80-246-4280-2
  Copy count1, currently available 0
  Document kindMonografie
  Call numberLocationInfo
  F 88411PSS - Poslanecká sněmovna vypůjčený (until *25.10.2019)
  České probuzení z amerického snu

Number of the records: 1