Number of the records: 1  

Základy závazkového práva

 1. TitleZáklady závazkového práva. 2. díl, Zvláštní část závazkového práva, nejdůležitější smluvní typy v občanském zákoníku, závazky z deliktů a z jiných právních důvodů / Tomáš Tintěra, Pavel Petr a kolektiv
  Author Tintěra, Tomáš, 1984- (Author)
  Another authors Petr, Pavel, 1980- (Author)
  IssueVydání první
  PublicationPraha : Leges, 2017
  Scope272 stran ; 21 cm
  CountryCzech Republic
  LanguageCzech
  Edition Student
  NoteObsahuje bibliografii, bibliografické odkazy a rejstřík
  AudienceUčebnice je určena především studentům právních a příbuzných oborů s výukou soukromého práva, poslouží také absolventům právnických fakult, připravujícím se na profesní zkoušky, i praktikujícím právníkům.
  AnnotationKniha představuje stěžejní oblasti zvláštní části závazkového práva po rekodifikaci ve vzájemných souvislostech. Autoři rozebírají 24 vybraných smluvních typů z občanského zákoníku. Pozornost je zaměřena na nejpoužívanější smluvní typy, jako je darování, koupě, dílo či nájem. Text komentuje smlouvy, které jsou pro české právo oproti předchozímu stavu nové, jako například výprosa, smlouva o péči o zdraví či výměnek. Věnuje se jednotlivým případům náhrady škody, včetně náhrady škody při výkonu veřejné moci či problematiky újmy na životě a zdraví. Výklad uzavírají závazky z bezdůvodného obohacení. Publikace zdůrazňuje praktické aspekty problematiky, zpracovává relevantní soudní judikaturu a výklad doplňuje o vysvětlující příklady a názorná schémata. Kniha upozorňuje na změny přinášené novelou občanského zákoníku s předpokládanou účinností v roce 2017 a od 1. 1. 2018.
  Výrazy tezauru závazkové právo * Česká republika * učebnice
  Klasifikační znaky1211 - Občanské právo
  ISBN978-80-7502-168-7
  Copy count2, currently available 2
  Document kindUčebnice
  View book information on page www.obalkyknih.cz

  book

  Call numberLocationInfo
  F 85784PSS - Poslanecká sněmovna
  F 85784PSS - Poslanecká sněmovna
  Základy závazkového práva

Number of the records: 1