Number of the records: 1  

Červinková-Riegrová, Marie, 1854-1895

  1. Personal nameČervinková-Riegrová, Marie, 1854-1895
    Other nameRiegrová, Marie Červinková, 1854-1895
    Acronym: Č., M. 1854-1895
    Rodné jméno: Červinková, Marie 1854-1895
    Pseudonym: Doubravská, Marie 1854-1895
    Pseudonym: Sokolovská, Ladislava 1854-1895
    Birth Praha , 9.8.1854
    Death Praha , 19.1.1895
    Biographical NoteAutorka povídek, operních libret, životopisných portrétů a pojednání o sociálních otázkách mládeže, novinářka, překladatelka z němčiny a francouzštiny. Vnučka F. Palackého.
    Data source entryNK ČR
    CLO AV ČR
    Collection kindPersonal names and family names file
    References (1) - Biografie
    (1) - Memoáry
    person

    person

Number of the records: 1