Orientální ústav AV ČR, v. v. i., je česká vědecká instituce, součást Akademie věd České republiky. Ústav vznikl dne 25. ledna 1922 z podnětů českých orientalistů a tehdejšího československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Prvních 34 členů ústavu prezident jmenoval v listopadu 1927 a patřili mezi ně indolog Vincenc Lesný, egyptolog František Lexa, chetitolog Bedřich Hrozný či arabista Alois Musil nebo Jan Rypka specializující se na Írán.
Zdroj dat
NK ČR
Wikipedia - Orientální ústav Akademie věd České republiky https://cs.wikipedia.org/wiki/Orient%C3%A1ln%C3%AD_%C3%BAstav_Akademie_v%C4%9Bd_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky
Poznámka
Orientální ústav AV ČR byl založen v roce 1922 usnesením Národního shromáždění republiky Československé a patří k nejstarším institucím v Evropě, které se věnují studiu politiky, společností a kultur zemí "Orientu". Skládá se z oddělení Předního východu, jižní Asie a východní Asie a jeho pracovníci zkoumají arabské země, Írán, Izrael, Turecko, Osmanskou říši, starověký Přední a blízký východ, Indii, střední a jihovýchodní Asii, Čínu a Japonsko. Jeho součástí je také rozsáhlá odborná knihovna s více než 230 000 svazků v evropských a orientálních jazycích.
Druh soub.
Soubor autorit korporací
Odkazy
(1) - Příručky
korporace
Počet záznamů: 1
openseadragon
Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom
jak používáme cookies.