Počet záznamů: 1  

Ekonomika turismu

 1. NázevEkonomika turismu : turismus České republiky : vymezení a fungování trhu turismu, přístupy k hodnocení významu a vlivu turismu, charakteristika turismu České republiky / Monika Palatková, Jitka Zichová
  Autor Palatková, Monika, 1970- (Autor)
  Další autoři Zichová, Jitka (Autor)
  Vydání1. vyd.
  NakladatelPraha : Grada, 2011
  Rozsah205 s. : il., mapy ; 24 cm
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.Čeština ; Angličtina
  Jazyk resuméAngličtina
  PoznámkyČást. anglický text, anglické resumé
  Obsahuje bibliografie, bibliografické odkazy a rejstřík
  Určeno proPublikace je určena studentům vysokých a středních škol zaměřených na turismus a institucím zabývajícím se jeho rozvojem na národní, regionální a lokální úrovni.
  AnotacePublikace se zaměřuje na turismus v ekonomických souvislostech. První část se zabývá obecnými základy turismu, zahrnujícími mimo jiné jeho typologii a terminologii. Značná pozornost je věnována i teorii trhu turismu, tedy nabídce a poptávce i ceně v turismu. Další část knihy pojednává o statistickém monitoringu turismu v České republice a zejména o analýze vlivů turismu na národní ekonomiku se zaměřením na ekonomiku České republiky a jejich vyhodnocení pomocí platební bilance a satelitního účtu. V publikaci jsou dále řešeny základní charakteristiky vývoje a současného stavu turismu České republiky se zaměřením na aktivní, pasivní a domácí turismus a spotřební chování účastníků turismu. Autorky se zabývají též organizační a řídicí strukturou turismu České republiky a stručně i problematikou vlivu členství České republiky v EU na rozvoj turismu.
  Výrazy tezauru cestovní ruch * hospodářství * Česká republika
  Klasifikační znaky1621 - Hospodářská struktura
  2826 - Sociální vztahy
  ISBN978-80-247-3748-5
  Počet ex.1, z toho volných 1
  URL Ekonomika turismu (obsah)
  Druh dok.Monografie
  SignaturaLokaceInfo
  F 80914EXH - externí sklad Měšice
  Ekonomika turismu

Počet záznamů: 1