Počet záznamů: 1  

Preventivní restrukturalizace

 1. NázevPreventivní restrukturalizace : revoluce v oblasti sanací podnikatelských subjektů : (potenciál a úskalí evropské směrnice o restrukturalizaci a insolvenci) / Schönfeld, Kuděj, Havel, Sprinz a kol.
  Autor Schönfeld, Jaroslav (Autor)
  Další autoři Kuděj, Michal (Autor)
  Havel, Bohumil, 1975- (Autor)
  Sprinz, Petr (Autor)
  VydáníVydání první
  NakladatelV Praze : C.H. Beck, 2021
  Rozsahxviii, 247 stran ; 24 cm
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.Čeština ; Angličtina
  Jazyk resuméČeština, Angličtina
  PoznámkyPřehledy souvisejících právních předpisů
  Obsahuje bibliografie a bibliografické odkazy
  Částečně anglický a souběžný anglický text, česká a anglická resumé
  AnotacePreventivní restrukturalizace jako předúpadkový způsob řešení finančních obtíží je nový trend v kontinentálním zákonodárství vyvolaný evropskou směrnicí o restrukturalizaci a insolvenci z roku 2019. V období dvou let od přijetí směrnice mají členské země lhůtu na to, aby požadavky evropské legislativy vtělily do svých národních systémů. První část se detailně zabývá některými jednotlivými otázkami implementace směrnice do českého práva. Druhá pak zkoumá zahraniční zkušenosti s tímto procesem, především pak z Německa, Nizozemska, Francie, Velké Británie, Itálie a Polska. Třetí část se v kontextu existence směrnice zaobírá některými obecnými otázkami sanačních řešení problémů dlužníků tak, jak vykrystalizovaly v posledních letech v České republice. Zde je nutné poznamenat, že jakkoliv evropská směrnice a rámec preventivní restrukturalizace, který přináší, jsou novými podněty v evropském právu, neznamená to samozřejmě, že by se pokusy o sanační předúpadkové řešení problémů podniků nevyskytovaly v minulosti. Jednou z podnětných otázek pak je, proč byl jejich výskyt v českém prostředí sporadický a jaké skutečnosti bránily častějšímu používání těchto mechanismů. Neboť poznání starých problémů může pomoci vyhnout se problémům novým. Čtvrtou část pak tvoří případová studie, která analyzuje jeden z pokusů o nové financování v průběhu sanačního procesu.
  Výrazy tezauru správa podniku * podniková politika * financování podniku * solventnost * členský stát EU * Česká republika
  Klasifikační znaky4006 - Organizace podniku
  2426 - Financování a investice
  1211 - Občanské právo
  ISBN978-80-7400-825-2
  Počet ex.1, z toho volných 1
  Druh dok.Kolektivní monografie
  SignaturaLokaceInfo
  F 89656PSS - Poslanecká sněmovna
  Preventivní restrukturalizace

Počet záznamů: 1