Počet záznamů: 1  

Preventivní péče, uložení, instalace a ochrana historického fotografického materiálu v různých typech paměťových institucí (vyjma restaurátorských a konzervátorských technik a postupů)

 1. NázevPreventivní péče, uložení, instalace a ochrana historického fotografického materiálu v různých typech paměťových institucí (vyjma restaurátorských a konzervátorských technik a postupů) / editor: Tomáš Štanzel ; autoři: Ladislav Bezděk, Štěpánka Borýsková, Tereza Cikrytová, Jan Hozák, Monika Hocková, Ivana Kopecká, Petra Medříková, Tomáš Štanzel, Petra Vávrová
  Autor Bezděk, Ladislav, 1958- (Autor)
  Další autoři Borýsková, Štěpánka (Autor)
  Cikrytová, Tereza (Autor)
  Hozák, Jan, 1950- (Autor)
  Hocková, Monika (Autor)
  Kopecká, Ivana, 1955- (Autor)
  Medříková, Petra, 1976- (Autor)
  Štanzel, Tomáš, 1958- (Autor) (Editor)
  Vávrová, Petra (Autor)
  NakladatelPraha : Národní technické muzeum, 2020
  Rozsah138 stran : ilustrace (převážně barevné) ; 24 cm
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.Čeština
  Edice Odborné a metodické publikace
  PoznámkyObsahuje bibliografii a bibliografické odkazy
  AnotaceZáměrem publikace je poskytnout všem, kteří přicházejí do styku s historickými fotografiemi a dalšími fotografickými materiály, praktickou metodickou příručku, která přinese všechny potřebné informace, jak s nimi zacházet, a popíše vhodné způsoby tak, aby nebylo už třeba vyhledávat další informace v jiné literatuře. Metodika je psána formou praktických průvodců: průvodce ukládáním fotografií, průvodce zpracování nových přírůstků do sbírky, průvodce zacházení s poškozenými fotografiemi, průvodce zhotovení replik originálních fotografií pro výstavní účely. Jsou zde též popsány druhy a možnosti současného laboratorního průzkumu druhů fotografických materiálů. V příloze metodiky je nakonec na příkladech popsáno, jak některé naše větší kulturní (paměťové) instituce samy vyřešily uložení historického fotografického materiálu.
  Výrazy tezauru fotografický materiál * muzeum * knihovna * archív * ukládání dokumentů
  Klasifikační znaky6846 - Různá průmyslová odvětví
  3221 - Dokumentace
  ISBN978-80-7037-329-3
  Počet ex.1, z toho volných 1
  URL Preventivní péče, uložení, instalace a ochrana historického fotografického materiálu v různých typech paměťových institucí (plný text)
  Druh dok.Příručky
  SignaturaLokaceInfo
  F 89632PSS - Poslanecká sněmovna
  Preventivní péče, uložení, instalace a ochrana historického fotografického materiálu v různých typech paměťových institucí (vyjma restaurátorských a konzervátorských technik a postupů)

Počet záznamů: 1