Počet záznamů: 1  

Lidská práva osob s postižením, nevyléčitelně nemocných a umírajících na pozadí nacistických sterilizací a programu "Euthanasie"

 1. NázevLidská práva osob s postižením, nevyléčitelně nemocných a umírajících na pozadí nacistických sterilizací a programu "Euthanasie" / René Milfait (editor a autor) ; autoři příspěvků Daniel Bartoň ... [et al.]
  Autor Milfait, René, 1966- (Autor) (Editor)
  Další autoři Bartoň, Daniel, 1984- (Autor)
  Vydání2., rozš. vyd.
  NakladatelStředokluky : Zdeněk Susa, 2013
  Rozsah423 s. ; 21 cm
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.Čeština
  PoznámkyObsahuje bibliografie a bibliografické odkazy
  AnotacePublikace pojednává o vybraných oblastech lidských práv osob s postižením, nevyléčitelně nemocných a umírajícíh na pozadí historických zkušeností bezpráví, a sice nacistického programu sterilizací a "Euthanasie". Ukazuje důležitost znalostí spáchaného bezpráví pro lidskoprávní vzdělávání a pro porozumění lidským právům vůbec. Sleduje roli lidských práv v biomedicínsko-etických diskusích a zabývá se vztahem práva a etiky.
  Výrazy tezauru tělesně postižený člověk * zdravotně postižený pracovník * lidská práva * smrt * eugenika * eutanazie * nacionální socialismus * sterilizace * práva pacienta * bioetika
  Klasifikační znaky2826 - Sociální vztahy
  1236 - Práva a svobody
  2841 - Zdraví
  ISBN978-80-86057-85-9
  Počet ex.1, z toho volných 1
  URL Lidská práva osob s postižením, nevyléčitelně nemocných a umírajících na pozadí nacistických sterilizací a programu "Euthanasie" (obsah)
  Druh dok.Kolektivní monografie
  SignaturaLokaceInfo
  F 84215PSS - Poslanecká sněmovna
  Lidská práva osob s postižením, nevyléčitelně nemocných a umírajících na pozadí nacistických sterilizací a programu "Euthanasie"

Počet záznamů: 1