Počet záznamů: 1  

Intelektuál ve veřejném prostoru

 1. NázevIntelektuál ve veřejném prostoru : vzdělanost, společnost, politika / Petr Hlaváček (ed.)
  Další autoři Hlaváček, Petr, 1974- (Editor)
  Akademie věd České republiky
  VydáníVyd. 1.
  Vyd.údajePraha : Academia, 2011
  Rozsah399 s. : il. ; 22 cm
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.Čeština
  Edice XXI. století sv. 19
  PoznámkyVydavatel: Akademie věd ČR. Autoři: Pavel Barša, Milena Bartlová, Václav Bělohradský, Václav Cílek, Jan Čulík, Vladimíra Dvořáková, Petr Fischer, Ivan Gabal, Petr Hlaváček, Břetislav Horyna, Václav Hořejší, Karel Hvížďala, Roman Joch, Stanislav Komárek, Antonín Kostlán, Mikuláš Lobkowicz, Olga Lomová, Jan Palouš, Jiří Pehe, Jaroslav Peregrin, Miloslav Petrusek, Petr Pithart, Martin Potůček, Jacques Rupnik, Tomáš Sedláček, Jan Sokol, Michal Stehlík, David Storch, Jiřina Šiklová, Ondřej Šteffl a Stanislav Štech.
  Obsahuje bibliografie a bibliografické odkazy
  AnotaceKdo je to intelektuál? Co a kde je veřejný prostor? Má být intelektuál skeptický? Je český intelektuál neviditelný? Je angažovaný intelektuál reliktem minulosti? Těmito a podobnými otázkami se zabývá soubor esejistických i odborných pojednání, který reaguje na problémy, které veřejně i vnitřně řeší akademická obec i občanská veřejnost. Autorský kolektiv je natolik pestrý (profesně, generačně, názorově, hodnotově), že čtenář nemůže očekávat nějaké definitivní odpovědi. Cílem knihy je spíše kladení nových otázek a promýšlení důležité dimenze života současné české společnosti.
  Výrazy tezauru inteligence * společenská role * společenský život * společenský status * společenská činnost * společenská účast
  Klasifikační znaky2826 - Sociální vztahy
  ISBN978-80-200-2083-3
  Počet ex.1, z toho volných 1
  URLIntelektuál ve veřejném prostoru (recenze)
  Intelektuál ve veřejném prostoru (obsah)
  Druh dok.Eseje
  SignaturaLokaceInfo
  F 82112EXH - externí sklad Měšice
  Intelektuál ve veřejném prostoru