Počet záznamů: 1  

Česká vize

 1. NázevČeská vize : hledání identity 21. století--
  Vydání2., rozš. vyd.
  NakladatelBrno : Dialog centrum, 2011
  Rozsah303 s. : il., portréty ; 16 cm
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.Čeština ; Angličtina ; Němčina
  PoznámkyČást. souběžný anglický a německý text. "Publikace vychází k dvacátému výročí Sametové revoluce 1989 a k závěrečnému dílu Kabinetu Havel, při kterém se formuluje česká vize - deset nejdůležitějších hodnot, na kterých by měla stát budoucnost naší společnosti"--Tiráž. 2000 výt.
  Obsahuje bibliografii
  AnotaceDialog centrum a Divadlo Husa na provázku ve spolupráci s Masarykovou univerzitou Brno oslovilo sto českých intelektuálů - a poprosilo je, aby pro projekt Úsvit v Čechách (Kabinet HAVEL) formulovali: Jakou vlastně máme dnes naději? Společnost naší republiky se začíná pozvolna, ale nicméně nebezpečně, blížit ke kritickému bodu rozpadu hodnot. Naši studenti vykazují postupně horší výsledky v řadě oborů, v rámci Evropské unie zaostáváme v počtu vysokoškolsky vzdělaných osob v populaci. Byla přerušena kontinuita s evropskou i světovou intelektuální elitou. V národě je zřetelná absence duchovních hodnot.
  Výrazy tezauru národní nezávislost * evropská identita * politický život * Československo * Česká republika * kulturní identita * disident * názorové hnutí * období normalizace v Československu
  Klasifikační znaky0406 - Politický rámec
  2831 - Kultura a náboženství
  ISBN978-80-254-9362-5
  Počet ex.1, z toho volných 1
  Druh dok.Sborníky
  SignaturaLokaceInfo
  G 25976PSS - Poslanecká sněmovna
  Česká vize

Počet záznamů: 1