Počet záznamů: 1  

Česká koruna na rozcestí

 1. NázevČeská koruna na rozcestí : k dějinám Horní a Dolní Lužice a Dolního Slezska na přelomu středověku a raného novověku (1437-1526) / Lenka Bobková a kol.
  Autor Bobková, Lenka 1947- (Autor)
  Dal.odpovědnost Univerzita Karlova. Filozofická fakulta
  VydáníVyd. 1.
  NakladatelPraha : Casablanca, 2010
  Rozsah479 s., [8] s. barev. obr. příl. : il. (některé barev.), mapy, faksim. ; 24 cm
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.Čeština
  Jazyk resuméAngličtina, Němčina
  Edice Tempora et memoria sv. 1
  PoznámkyObsah: Lenka Bobková: Česká koruna na sklonku středověku; Luděk Březina: Dolní Lužice, úřad zemského fojta a stavy na podzim středověku (1458–1490); Mlada Holá: Integrační tendence ve správě Slezska za Matyáše Korvína; Luděk Březina: Zemským fojtem za tří českých králů. Jindřich Tunkl z Brníčka a Dolní Lužice; Mlada Holá: Holdovací cesty a návštěvy českých králů ve slezské Vratislavi v pozdním středověku (1437–1526); Jan Zdichynec: Míšeňské biskupství v pozdním středověku; Klaus Neitmann: Kirche und Welt im spätmittelalterlichen Lübben. Geistliches Leben und Frömmigkeit von Klerus und Bürgerschaft in einer niederlausitzischen Immediatstadt; Petr Hrachovec: Zbožní měšťané žitavští kolem roku 1500; Christian Speer: Die Bedeutung der Cölestiner für die Frömmigkeitspraxis städtischer Eliten im Spätmittelalter; Jan Zdichynec: Cisterciácké kláštery Horní a Dolní Lužice ve 2. polovině 15. století se zřetelem k jejich vztahu k českým králům; Blanka Zilynská: Mezi řeholí, politikou a privátem.. Anglické a německé resumé. Vydáno ve spolupráci s Filozofickou fakultou UK
  Obsahuje bibliografii, bibliografické odkazy a rejstřík
  AnotaceUcelená kolektivní monografie je výstupem několikaletého výzkumu pracovníků Ústavu českých dějin při Filozofické fakultě UK pod vedením prof. Lenky Bobkové a zahraničních spolupracovníků, který je zaměřen na vývoj vztahů mezi „pražským centrem“ a vedlejšími zeměmi v rámci České koruny na přelomu 15. a 16. století. Jednotlivé studie se zaměřují na zejména na dějiny civilní a církevní správy, vztahy panovníků s jednotlivými zeměmi, na vývoj církevních institucí.
  Výrazy tezauru Čechy (země) * Slezsko (region) * Lužice * region * dějiny * 15. století * 16. století
  Klasifikační znaky3611.2 - Historie
  ISBN978-80-87292-10-5
  Počet ex.1, z toho volných 1
  URL Česká koruna na rozcestí (obsah)
  Druh dok.Monografie
  SignaturaLokaceInfo
  F 80832EXH - externí sklad Měšice
  Česká koruna na rozcestí

Počet záznamů: 1