Počet záznamů: 1  

Integrace ukrajinských uprchlíků v ČR 2022+

 1. NázevIntegrace ukrajinských uprchlíků v ČR 2022+ : bydlení, trh práce, vzdělávání
  Nakladatel[Praha] : PAQ Research, České priority, [2022]
  Rozsah102 stran : ilustrace, mapy ; 30 cm
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.Čeština
  PoznámkyStaženo z internetu
  Obsahuje bibliografické odkazy
  RealizaceAutoři: Štěpán Kment, Daniel Prokop, Matyáš Levinský (všichni PAQ Research), Ladislav Frühauf, Monika Jirotka, Jakub Křikava, Gabriela Lazárková, Petr Pleticha, Alexandre Reznikow (všichni České priority), Štěpán Mikula (Masarykova univerzita), Jakub Backa (právník v kooperaci s PAQ Research), Aleš Flídr (Oxford University v kooperaci s PAQ Research). Autorství jednotlivých kapitol je uvedeno u názvu kapitoly.
  AnotaceOrganizace PAQ Research, České priority a nezávislí autoři připravili studii k aktuálním výzvám spojeným s příchodem válečných uprchlíků z Ukrajiny. Studie podrobně mapuje oblast bydlení, trhu práce a vzdělávání, ve kterých doporučuje konkrétní opatření. Dále přináší přehled klíčových aspektů v oblasti dlouhodobé a úspěšné integrace, adekvátního řízení a governance v krizové situaci a právních otázek spojených se statusem uprchlíka. Obsah studie a jednotlivá doporučení vychází z rešerše zahraničních zkušeností, analýz dostupných dat a více než 30 expertních rozhovorů.
  Výrazy tezauru migrující * uprchlík * integrace přistěhovalců * migrační politika * migrační proud * válka * Ukrajina * Česká republika * 3. desetiletí 21. století
  Klasifikační znaky2811 - Migrace
  0816 - Mezinárodní rovnováha
  Počet ex.1, z toho volných 1
  URLIntegrace ukrajinských uprchlíků v ČR 2022+ (plný text)
  Druh dok.Studie
  SignaturaLokaceInfo
  E 17638PSS - Poslanecká sněmovna

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.