Počet záznamů: 1  

Život s Hitlerem

 1. NázevŽivot s Hitlerem : liberální demokraté ve třetí říši / Eric Kurlander ; z anglického originálu Living with Hitler ... přeložil Jiří Kasl
  Unifikovaný název Living with Hitler. Česky
  Autor Kurlander, Eric, 1973- (Autor)
  Další autoři Kasl, Jiří, 1949- (Překladatel)
  VydáníVydání první
  NakladatelPraha : Academia, 2020
  Rozsah475 stran ; 20 cm
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.Čeština
  Edice Historie
  Část názvuLiberální demokraté ve třetí říši
  PoznámkyObsahuje bibliografii, bibliografické odkazy a rejstřík
  AnotaceKniha analyzuje klíčové otázky činnosti liberálních demokratů v Německu od roku 1933 do konce nacistického režimu. Na základě pečlivého studia pramenů autor zkoumá motivace, naděje a obavy německých liberálních demokratů, kteří byli nejlepším příkladem středostavovského progresivismu Výmarské republiky, a zjišťuje, proč jich tak málo vzdorovalo a tak mnoho uvítalo řadu programových prvků třetí říše. Ukazuje, že německý liberalismus nebyl jediným protivníkem a obětí nacionálního socialismu, ale v některých ohledech byl jeho ideologickým předchůdcem. To, že liberalismus mohl být obojím, má zásadní důsledky pro porozumění genezi autoritářských režimů kdekoli na světě. Dlouhotrvající neochota výmarských demokratů čelit režimu ukazuje, jak snadno může liberální demokracie podlehnout fašismu.
  Výrazy tezauru nacionální socialismus * Německo * 30. léta 20. století * 40. léta 20. století * dějiny * liberální strana * Hitler, Adolf (1889-1945)
  Klasifikační znaky0411 - Politická strana
  ISBN978-80-200-3065-8
  Počet ex.1, z toho volných 1
  Druh dok.Monografie
  SignaturaLokaceInfo
  G 26976Poslanecká sněmovna
  Život s Hitlerem

Počet záznamů: 1